Mistrzostwa strażaków płetwonurków.

W dniach 6-7 września na jeziorze Pile w Bornem Sulinowie odbyły się XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków - informuje KW PSP w Szczecinie.

Zawody zorganizowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. W Mistrzostwach rywalizowało stu pięciu strażaków – nurków z dwudziestu czterech drużyn PSP i OSP z Polski, a także ratowników z Czech, Niemiec i Bułgarii. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej i trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji drużynowej przewidziano nagrody regulaminowe w postaci pucharów oraz okolicznościowych dyplomów.

W konkurencji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Adam Markiewicz (PSP, woj. łódzkie), drugie zdobył Karol Subdarzewski (PSP, woj. wielkopolskie), a trzecie Marcin Krzycki (OSP, woj. zachodniopomorskie).

Rywalizację drużyn wygrała reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej z woj. podkarpackiego. Pozostałe miejsca na podium należały do załóg strażaków zawodowych reprezentujących woj. łódzkie.

W trakcie mistrzostw odbyła się również konferencja z okazji dwudziestolecia ratownictwa wodnego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Zaproszeni prelegenci prezentowali historię ratownictwa wodnego w KSRG, nowości oraz współpracę z jednostkami zagranicznymi. Osobom zasłużonym dla rozwoju ratownictwa wodnego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym wręczono Dyplomy Komendanta Głównego PSP. 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry