2016-09-09 02:00:00

Strażacki początek roku szkolnego

Kolejny raz na początku roku szkolnego odbył się w Żarach Festyn Strażacki - informuje KP PSP Żary.

Festyn miał miejsce w dniu rozpoczęcia roku szkolnego na stadionie sportowym Unii Kunice. Imprezę zorganizowali: Burmistrz Miasta Żary, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach oraz Ochotnicza Straż Pożarna Żary-Kunice.

Festyn rozpoczął się od strażackich ćwiczeń w zakresie ratownictwa wodnego na pobliskim akwenie, w których uczestniczyła także miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Później odbyły się ćwiczenia bojowe MDP OSP Żary-Kunice.
Widowiskowy pokaz w zakresie ratownictwa drogowego i medycznego przygotowali młodzi druhowie z OSP Dębinka (gmina Trzebiel).

Dla najmłodszych uczestników pikniku zorganizowano w punkcie informacyjno-promocyjnym PSP w Żarach konkurs plastyczny o tematyce pożarniczej.

Impreza była również doskonałą okazją, aby w ramach prowadzonej przez PSP akcji “Zgaś ryzyko”, przybliżyć uczestnikom założenia tego programu, którego celem jest ograniczenie liczby ofiar pożarów w budynkach mieszkalnych. Miały miejsce pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Przygotowano także pokaz sprzętu pożarniczego. Nie zabrakło niespodzianek, upominków i nagród.

 

www.straz.gorzow.pl

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry