Płonął drewniany dom

31 sierpnia w ogniu stanął drewniany budynek w miejscowości Ławki (pow. braniewski). Na pomoc ruszyli strażacy zawodowi i ochotnicy.

Informacja o pożarze dotarła do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie kilkanaście minut po godz. 2:00. Po dojeździe na miejsce pożaru pierwszych pojazdów straży pożarnej okazało się, że ogień niszczy konstrukcję drewnianego dachu budynku mieszkalnego. Pięcioosobowa rodzina, która zamieszkiwała obiekt, opuściła budynek w chwili zauważenia pożaru.

Działania gaśnicze strażacy prowadzili zarówno wewnątrz budynku (poddasze), jak i na zewnątrz, z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. Ratownicy i sąsiedzi pogorzelców wynieśli z budynku część wyposażenia mieszkania.
Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do dogaszania ukrytych zarzewi ognia i prowadzenia prac rozbiórkowych spalonej części konstrukcji dachu. Działania gaśnicze trwały do godzin porannych.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku oraz znajdujące się na poddaszu rzeczy.

Na miejscu z ogniem walczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z jednostek OSP: Ławki, Wilczęta, Stare Siedlisko, Gładysze, Płoskinia.
newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry