Pożar w Karpinie

W wyniku pożaru w Karpinie (pow. łódzki wschodni) zginęła jedna osoba - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Zgłoszenie o pożarze pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Karpin dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach 28 sierpnia tuż przed godziną 4 rano.
Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się pokryty eternitem budynek inwentarsko-gospodarczy z garażem. Ogniem objęta była część garażowa bez stropu, w której znajdowały się trzy samochody osobowe oraz część inwentarska pod dachem, gdzie na betonowym stropie znajdowała się słoma w belkach.
Pożar bezpośrednio zagrażał stodole i pośrednio budynkowi mieszkalnemu. Brak było informacji o osobach poszkodowanych. Przed przybyciem straży pożarnej właściciele ewakuowali z budynku inwentarskiego piętnaście cieląt.

Po częściowym ugaszeniu pożaru i oddymieniu budynku, okazało się, że wewnątrz garażu w spalonym samochodzie na fotelu kierowcy, znajdują się zwęglone szczątki ludzkie.
Po przeprowadzeniu czynności przez Policję ustalono, że prawdopodobnie jest to 28-letni mieszkaniec tej posesji.

W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu spaleniu w części garażowej oraz w części inwentarskiej poddasza. Spaliły się też zgromadzone w nim trzy samochody osobowe, trzysta litrów oleju napędowego oraz tysiąc belek słomy.

Okoliczności pojawienia się ognia wyjaśni dochodzenie prowadzone przez policję i prokuraturę. W akcji gaśniczej udział wzięło osiem zastępów PSP i OSP - czterdziestu ośmiu strażaków.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry