Lubuskie: XV Turniej Leśny

W miejscowości Brody 25 sierpnia odbył się XV Turniej Leśny pod hasłem „Chroń las i środowisko przed pożarem i zanieczyszczeniami”.

Jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, w cyklicznych zawodach organizowanych na zakończenie wakacji udział wzięły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, łącznie ponad 200 młodych strażaków.

Zawodnicy mieli do pokonania liczącą sześć kilometrów trasę. Turniej rozgrywany był w konkurencjach sportowo–edukacyjnych, których celem była edukacja w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska, pomocy przedmedycznej, a także zabawa. Kilkugodzinna rywalizacja zakończyła się sukcesem młodych zawodników z OSP Nowogród Bobrzański, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Jarogniewice, a trzecie miejsce drużyna z OSP Sucha.

Organizacja turnieju na tak wysokim poziomie możliwa była przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, Nadleśnictw z terenu Powiatu Zielonogórskiego, Samorządu Miasta Sulechów oraz Oddziału Wojewódzkiego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zielonej Górze - czytamy w komunikacie.

Lubuscy strażacy dziękują druhom i sympatykom OSP Brody za przygotowanie fantastycznych warunków do przeprowadzenia turnieju.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry