Husar Race w Wyszynie

Pierwsza edycja Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych Husar Race w Wyszynie miała miejsce 14 sierpnia.

W biegu udział wzięło siedemdziesięciu biegaczy ze wszystkich formacji mundurowych. Trasa Husar Race wiodła przez pola, tereny leśne i podmokłe. Błoto, woda, kurz to tylko nieliczne przeciwności z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom podczas dystansu liczącego cztery kilometry oraz sześćset metrów.

Bieg zorganizowany został przez Ochotniczą Straż Pożarną Wyszyna, LZS Baszta Wyszyna, Urząd Gminy Władysławów pod patronatem Posła Ryszarda Bartosika oraz Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marka Kubiaka.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Karina Kłodawska, przed Izabelą Koralewską i Katarzyną Kujawą.
Wśród mężczyzn zwycięzcą okazał się Tomasz Pietrzak. Drugie miejsce na podium zajął Bartłomiej Wiśniewski, a trzecie Dawid Skorupka.