Dwanaście godzin w akcji

Całą noc trwało gaszenie pożaru, do którego doszło 9 sierpnia w Myślenicach - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach.

Pożar magazynu hurtowni wykładzin i dywanów przy ul. Ujejskiego wybuchł późnym wieczorem. Około godziny 20.00, kiedy pierwsze zastępy przybyły na miejsce zdarzenia, ogień obejmował już cały magazyn. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Intensywność spalania zmagazynowanych materiałów była tak duża, że zachodziła konieczność schładzania ściany i części dachu sąsiedniego budynku mieszkalnego. Zaopatrzenie wodne z pobliskiego hydrantu okazało się niewystarczające, więc zorganizowano dodatkowe punkty poboru wody m.in. ze studni wody pitnej i sztucznego basenu.
Duże zadymienie powodowało, że strażacy biorący bezpośredni udział w działaniach gaśniczych pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Po kilku godzinach do działań wprowadzono koparko-ładowarkę, aby rozebrać dach i ściany oraz by przekopać pogorzelisko.

W trwającej dwanaście godzin akcji gaśniczej udział wzięli strażacy zawodowi z myślenickiej Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej oraz strażacy ochotnicy z terenu miasta i gminy Myślenice (OSP Dolne Przedmieście, OSP Śródmieście, OSP Górne Przedmieście, OSP Zarabie, OSP Bysina, OSP Bożęta i OSP Osieczany).


 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry