Udana ewakuacja

Pożar wybuchł 21 lipca kilka minut przed północą. Płonęła m.in. klatka schodowa i poddasze wielorodzinnego budynku mieszkalnego.

Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, w chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej ogień obejmował już klatkę schodową, piętro i poddasze z dachem obiektu w kompleksie budynków mieszkalnych przy ul. Chrobrego w Połczynie-Zdroju.

Jak podkreślono w komunikacie, jeszcze przed przybyciem strażackich zastępów, dwóch policjantów, strażak ochotnik z OSP Połczyn-Zdrój oraz strażak zawodowy z PSP w Świdwinie, który był po godzinach pracy, ewakuowali łącznie dziesięć osób. Dwie z nich przebywały w części objętej pożarem, a osiem w budynku przyległym. Dzięki sprawnej ewakuacji nikt nie doznał obrażeń.

W walkę z pożarem zaangażowanych było dziesięć zastępów straży pożarnej (trzydziestu dwóch strażaków). Na miejsce zdarzenia zadysponowano także przedstawicieli: Policji, Pogotowia Ratunkowego, Pogotowia Energetycznego oraz Pogotowia Gazowego.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry