Przed świętem młodzieży

Nowosądeccy strażacy postanowili przećwiczyć różne zdarzenia, które mogą mieć miejsce podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży będą się odbywać w dwóch etapach – przed główną imprezą, która trwać będzie od 26 do 31 lipca w Krakowie, młodzież w dniach 20‒25 lipca spotka się w diecezjach. Dlatego strażacy muszą się przygotować do zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego uczestnikom ŚDM na własnym terenie. Ważnym elementem jest prowadzenie ćwiczeń praktycznych. W czerwcu na Sądecczyźnie zaplanowano przeprowadzenie szeregu takich działań z udziałem OSP.

/.../

Według założeń do ćwiczeń na terenie kościoła parafii rzymskokatolickiej w Tropiu doszło do zaprószenia ognia. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie od proboszcza parafii, że z kościelnej wieży intensywnie wydobywa się dym, a do tego osoba postronna przebywająca w kościele zasłabła i  uskarżała się na ból w okolicy klatki piersiowej.

/.../

Miejscem, w którym 23 lipca odbędzie się centralna uroczystość dla diecezji tarnowskiej, jest drewniany Ołtarz Papieski w Starym Sączu. Jest to jeden z niewielu w Polsce ołtarzy, który nie został rozebrany po wizycie Ojca Świętego 16 czerwca 1999 roku, głównie ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymów i turystów. W związku z tym 9 czerwca przeprowadzone zostały ćwiczenia praktyczne dla jednostek PSP i OSP.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 7/2016.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry