2016-05-10 00:51:10

Dolnośląskie: pożar traw i wrzosowisk

Ponad czterdzieści hektarów traw i wrzosowisk spłonęło w wyniku pożaru, który wybuchł na poligonie wojskowym w Świętoszowie (pow. bolesławiecki).

Zgłoszenie o pojawieniu się ognia dotarło do straży pożarnej 5 maja po godzinie 15 - powiedział TVN24 przedstawiciel dolnośląskiej państwowej straży pożarnej. Pożar był zlokalizowany na terenie poligonu w Świętoszowie, daleko od zabudowań.

W walce z żywiołem uczestniczyły dwadzieścia trzy zastępy straży pożarnej, w tym strażacy ochotnicy. Ogień gasiła także Wojskowa Straż Pożarna. W trakcie działań gaśniczych wykorzystano dwa samoloty.

Pożar ugaszono po pięciu godzinach. W jego wyniku nikt nie doznał obrażeń.

W komunikacie zamieszczonym na stronie 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie poinformowano, iż do wybuchu pożaru doszło podczas zajęć taktycznych zgrywających kompanię, prowadzonych przez batalion zmechanizowany. Ogień objął wrzosowiska znajdujące się w polu roboczym – miejscu dedykowanym do działalności wojsk. Jak czytamy w komunikacie, tego typu sytuacje podczas szkolenia niejednokrotnie mają miejsce, a spowodowane są warunkami pogodowymi i suchością podłoża.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry