Nagrodzono strażaków z Wałdowa

W przedostatnim dniu marca podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim (pow. sępoleński) pięciu strażaków ochotników uhonorowano za ratowanie życia.

13 marca podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet zabawiający widownię kabareciarz zasłabł i upadł. Część gości myślała, że to zaplanowany epizod przedstawienia. Niestety, był to skutek zatrzymania krążenia i oddechu. Na pomoc ruszyli Tobiasz Świniarski i Sławomir Wierzchucki - strażacy ochotnicy z miejscowej OSP Wałdowo. Wkrótce dołączyli do nich koledzy z jednostki - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Resuscytacja trwała 25 minut, aż do przyjazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego z Kamienia Krajeńskiego i Tucholi oraz przewiezienia mężczyzny do szpitala.

 

30 marca ratownicy z Wałdowa podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim zostali nagrodzeni za uratowanie życia przez Starostę Jarosława Tadycha i Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego. Strażacy odebrali gromkie brawa. Burmistrz Sępólna Krajeńskiego przekazał też OSP Wałdowo defibrylator AED. Z kolei zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sępólnie Krajeńskim bryg. Maciej Suchomski podziękował za profesjonalne działania i wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne.

Uratowany mężczyzna ze wzruszeniem dziękował druhom za "darowanie drugiego życia".

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry