Palił się browar

W sobotę 5 marca w hali Browaru Namysłów w Braniewie wybuchł pożar - podaje Radio Opole. Ratownicy błyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzenia.

"Pożar był widoczny z naszej strażnicy i stąd nasza błyskawiczna reakcja" - powiedział Radiu Opole st.kpt. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Ogień pojawił się w poszyciu dachu hali, w której mieściły się kontenery z piwem, tzw. unitanki. Paliły się materiały ociepleniowe. Ratownicy pracowali na dużej wysokości. Zagrażała im nie tylko wysoka temperatura, ale też elementy spadające z dachu. W niektórych momentach strażacy musieli wycofywać się z powodu zagrożenia.
Istniała też obawa o szczelność instalacji z amoniakiem. Udało się jednak przepompować gaz do innej hali i uniknąć wybuchu.

Akcja gaśnicza zakończyła się po około siedmiu godzinach - podaje TVBraniewo24.pl. W wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracowało około osiemdziesięciu strażaków, nie tylko z Braniewa, ale też z okolicznych powiatów. Ustalaniem przyczyn pojawienia się ognia zajęli się biegli ds. pożarnictwa.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry