Integracja i edukacja

Podczas ćwiczeń zorganizowanych w Kępicach strażacy doskonalili prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz udzielanie poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W środę 4 listopada 2015 roku w Kępicach (gm. Kępice, pow. słupski) na terenie zakładu garbarni skór „KEGAR” odbyły się ćwiczenia strażackie z udziałem jednostek straży pożarnych z gmin Kobylnica i Kępice oraz z miasta Słupsk. Ich organizatorem była Komenda Miejska PSP w Słupsku. W godzinach popołudniowych na placu przy remizie zobaczyć można było wozy bojowe OSP: Wrząca, Sycewice, Biesowice, Korzybie, Kępice oraz JRG 2 PSP w Słupsku. Ćwiczenia, w których wzięło udział 37 ochotników, zakładały pożar budynków gospodarczych. Pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła OSP Kępice. Tuż za nią pojawiły się OSP Biesowice i Korzybie oraz JRG 2 PSP Słupsk. W następnej kolejności na sygnale dotarły OSP Sycewice i Wrząca, a na końcu grupa ratownictwa wysokościowego.

Strażacy po rozpoznaniu i zabezpieczeniu terenu przystąpili do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej. Wyprowadzali poszkodowanych z płonących obiektów i udzielali im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ponadto uczyli się sprawnego porozumiewania drogą radiową, a także udzielenia pomocy osobom znajdującym się na wysokości.

Całą akcją ratowniczo-gaśniczą dowodził bryg. Andrzej Macedoński, na co dzień dowódca JRG 2 PSP w Słupsku z pomocą zastępcy asp. sztab. Radosława Iciachowskiego.

Zmagania obserwowali: zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Słupsku st. kpt. Grzegorz Falkowski oraz dowódca JRG 1 PSP w Słupsku st. kpt. Robert Klonowski, naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego PSP w Słupsku kpt. Tomasz Pączkowski, a także dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Słupsku ogn. Rajmund Dargas.

Po zakończonych ćwiczeniach na placu przy strażnicy OSP Kępice podsumowano akcję oraz działania poszczególnych jednostek biorących w niej udział.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry