Wybuch i pożar w drewnianym budynku

Do groźnego pożaru doszło w poniedziałek rano w Starej Wsi (pow. limanowski). W akcji ratunkowo-gaśniczej udział wzięło kilkanaście strażackich zastępów.

Zgłoszenie o wybuchu i pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej niespełna dziesięć minut po szóstej - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Strażacy z zastępów, które jako pierwsze przybyły na miejsce zdarzenia, ustalili, że w wyniku wybuchu gazu ziemnego uszkodzona została konstrukcja nośna i część dachu drewnianego budynku mieszkalno-gospodarczego. Paliły się elementy konstrukcyjne obiektu i jego wyposażenie. Ranne zostały trzy osoby. Jedna z nich znajdowała się pod uszkodzoną konstrukcją budynku.

Strażakom udało się ewakuować wszystkich poszkodowanych. Zespoły pogotowia ratunkowego przetransportowały je do szpitala. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej ewakuowano też mieszkańców trzech sąsiednich budynków.

Działania na miejscu zdarzenia zakończyły się kwadrans po dziesiątej. Wzięło w nich udział piętnaście zastępów straży pożarnej. W akcji uczestniczyli również pracownicy pogotowia ratunkowego, gazowego, energetycznego, a także policjanci oraz służby weterynaryjne.
newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry