2015-11-30 11:11:11
fot. Sylwia Ziemianowicz
Piosenka strażacka wciąż w modzie
Młodzi adepci pożarnictwa rywalizowali podczas konkursu piosenki strażackiej.

Piosenki patriotyczne i strażackie można było usłyszeć w wykonaniu dzieci i młodzieży podczas Powiatowego Turnieju Piosenki Strażackiej i Patriotycznej. Konkurs pokazał, że młodzi strażacy ochotnicy potrafią nie tylko świetnie rywalizować w zawodach pożarniczych, ale także doskonale śpiewają.

Konkurs odbył się 11 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kępice. W kategorii piosenki strażackiej pierwsze miejsce przypadło Wiktorii Szostkiewicz i Aleksandrze Bartosiak z Ochotniczej Straży Pożarnej we Włynkowo. Drugie miejsce zajęła rozśpiewana drużyna x OSP Kępice a trzecie reprezentacja Zespołu Szkół w Kępicach.

W kategorii piosenki patriotycznej I miejsce zajęła grupa Cantata z Zespołu Szkół w Biesowicach, drugie Wiktoria Szostkiewicz i Aleksandra Bartosiak z Ochotniczej Straży Pożarnej we Włynkowo a trzecie przypadło Sikorkom Juniorkom reprezentującym bibliotekę w Kępicach. Czwarte i piątej miejsca w tej kategorii otrzymali: Norbert Rucki z ZS w Biesowicach oraz zespoły z OSP i ZS Barcino.

- Bardzo się cieszę, że w naszym powiecie i gminie Kępice kultywujemy tradycje piosenki strażackiej – mówi Stanisław Gajek, prezes Zarządu oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Kępicach. – Nasza młodzież nie tylko świetnie sobie radzi w zawodach pożarniczych, jest doskonale przygotowana kondycyjnie do działań ratunkowych, ale też ma wiele talentów artystycznych. Przypomnienie piosenki strażackiej podczas Święta Niepodległości ma symboliczny charakter – obok piosenki patriotycznej wskazuje na nasze obyczaje i tradycje.
Obrazy
fot. Sylwia Ziemianowicz
fot. Sylwia Ziemianowicz
fot. Sylwia Ziemianowicz
fot. Sylwia Ziemianowicz

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry