Prawie stu strażaków w akcji

Po niedawnym dużym pożarze w Jeziorku (pow. łomżyński, woj. podlaskie) znów płonęła stolarnia. Tym razem w Godowie (pow. starachowicki, woj. świętokrzyskie).

Zgłoszenie o pojawieniu się ognia w zakładzie stolarskim dotarło do straży pożarnej w nocy ze środy na czwartek przed godz. 2.00. Pierwsze przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy stwierdziły, że pożar w całości zajął dwa pomieszczenia zakładu - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Zadysponowano dodatkowe siły z powiatu starachowickiego, a także z powiatu ostrowieckiego. Wezwano też pracowników zakładu energetycznego do bezzwłocznego wyłączenia linii średniego napięcia.

Działania gaśnicze początkowo skupiono na obronie sąsiednich budynków wchodzących w skład kompleksu produkcyjnego oraz budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia posiłków, działania prowadzono ze wszystkich stron. Pożar udało się szybko opanować. Później strażacy zajęli się rozbiórką budynku, wynoszeniem na zewnątrz tlących się desek i dogaszaniem ich.

Akcja gaśnicza trwała prawie dziewięć godzin. Wzięło w niej udział 97 strażaków (22 zastępy) z PSP i OSP. Wodę dostarczano z miejscowych hydrantów oraz dowożono z sąsiedniej miejscowości.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry