Krystian Kaganek, Marcin Woźniak i Agata Kaczmarek z OSP Czermin sprawdzają sprzęt przed rozpoczęciem kolejnej konkurencji; fot. NS
Sprawdzian z ratownictwa
Blisko 120 zawodników rywalizowało podczas IX Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć! ‒ takimi słowami można podsumować IX Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Barczewie (gm. Barczewo, pow. olsztyński). Ideą zawodów jest popularyzacja ratownictwa w szerokim tego słowa znaczeniu, zdobywanie doświadczenia oraz integracja ludzi, którzy na co dzień zmagają się z niesieniem pomocy poszkodowanym. W tym roku o wygraną ubiegały się 32 zespoły.
Pierwszego dnia odbyły się wykłady poświęcone nowoczesnym technologiom wykorzystywanym w działaniach ratowniczych podczas wypadków masowych oraz aplikacjom na urządzenia mobilne pomagającym w identyfikacji poszkodowanych.

/.../

Na uczestników czekały cztery zadania mające na celu przygotować ich do głównej rywalizacji, którą zaplanowano na następny dzień.

/.../

Grupy musiały się wykazać umiejętnościami pracy w zespole, znajomością procedur medycznych i kondycją fizyczną. Mimo zmęczenia grup nie opuszczały dobre humory. Emocji, jakie panują na mistrzostwach, zdaniem uczestników, nie da się opisać.

 
 
Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 11/2015.
 
Obrazy
Krystian Kaganek, Marcin Woźniak i Agata Kaczmarek z OSP Czermin sprawdzają sprzęt przed rozpoczęciem kolejnej konkurencji; fot. NS

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry