(autor: Czesław Kosiba)
Kobiecy mundur
Tym razem w rubryce nie będzie krytyki, ale odpowiedź na pytanie: jak mają radzić sobie nasze panie, aby właściwie prezentować się w ubiorze galowym?

Tym razem w rubryce nie będzie krytyki. Odpowiadając na pytania kilku Szanownych Czytelniczek, opracowałem planszę (fot.1), która powinna być pomocna przy noszeniu ubioru galowego.

Nie jest łatwo rozmieszczać paniom ordery, odznaczenia, medale i odznaki na mundurach. Są w większości drobniejsze od mężczyzn, mają różne sylwetki, a na regulaminowym wzorze ich kurtek ubioru galowego i wyjściowego nie ma naszytych górnych kieszeni. Różny też jest rozmiar kołnierzy kurtek. Ponadto w regulaminie umundurowania nie określa się miejsc i nie podaje sposobu, w jaki panie mają rozmieszczać ordery, odznaczenia i odznaki na swoich kurtkach. Potrzebna jest zatem cierpliwość, linijka, trochę sprytu, pewne punkty odniesienia, a czasem konieczna będzie pomoc koleżanek i kolegów. Jak zatem mają radzić sobie nasze panie, aby właściwie prezentować się w ubiorze galowym?

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 3/2012.
Obrazy
(autor: Czesław Kosiba)
  (fot. Czesław Kosiba)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry