2015-10-15 07:00:00

Wizyta gości ze wschodu

Goście z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii zawitali do strażnicy OSP w Goręczynie oraz Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie.

Centrum Współpracy Młodzieży z Gdyni zorganizowało kilkunastodniowy pobyt w Polsce członków organizacji pozarządowych z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii - podał serwis kartuzy.info. Nasz kraj odwiedziło dwanaście osób w ramach projektu „Wizyty Studyjne w Gdyni”.
„Odwiedzają samorządy lokalne, różne organizacje pozarządowe, instytucje kultury oraz muzea związane z naszą historią, zwłaszcza tą od 1989 roku. Dzięki temu mogą podpatrzeć jak rozwijała się Polska w czasie demokratycznych rządów i jak mogą rozwinąć to u siebie” - powiedziała Marta Otrębska, kierowniczka projektu.

We wtorek goście przebywali w powiecie kartuskim. Mieli tu okazję zapoznać się z funkcjonowaniem lokalnej OSP. Wizyta w jednostce w Goręczynie spotkała się z dużym zainteresowaniem. Oglądano wnętrze strażnicy, sprzęt strażacki, a także nową ściankę wspinaczkową. Gości oprowadzali st.bryg. inż. Edmund Kwidziński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, Błażej Plichta - naczelnik goręczyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz prezes jednostki, Andrzej Ustowski.
newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry