2015-10-14 00:53:10

140 lat OSP w Turku

10 października miał miejsce uroczysty apel z okazji jubileuszu jednostki. Świętowano też rocznicę istnienia Orkiestry Dętej przy OSP Turek (pow. turecki).

Podczas uroczystego apelu na terenie OSP druhom wręczono decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu ich jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - informuje PSP. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku Piotr Pieśkiewicz i burmistrz Turku Romuald Antosik oraz zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jerzy Ranecki i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku st. bryg. Leonard Soja.

Druga część uroczystości miała miejsce w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Otwarto w nim okolicznościową wystawę połączoną z projekcją historycznego filmu o tureckiej straży pożarnej. Z kolei na rynku miejskim zagrała orkiestra dęta, która obchodziła 130. rocznicę swojego istnienia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Turku jest trzynastą jednostką OSP w powiecie wchodzącą w skład KSRG. Uczestnictwo w tym systemie jest dla straży wyróżnieniem i znacząco zwiększa szanse rozwoju.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry