Małopolskie: zawody FCC

W miniony weekend w Wadowicach odbyły się zawody strażaków Wadowice Firefighter Combat Challenge (FCC).

Po trzydniowej rywalizacji w niedzielę wręczono nagrody dla najlepszych zawodników trzeciej edycji ogólnopolskich zawodów - czytamy na portalu wadowiceonline.pl. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 270 strażaków z Polski i Słowacji, zorganizowały Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Koło Terenowe Wadowice. 

Konkurencje zawodów odzwierciedlały codzienny udział strażaków w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Była zatem walka na czas obejmująca m.in. wbieganie z wężami po konstrukcji imitującej wysoką na 12 metrów klatkę schodową, wciąganie węży za pomocą linki ratowniczej, gaszenie symulowanego pożaru oraz ewakuację poszkodowanego.

W zaaranżowanej strefie fitness widzowie mieli okazję sami przećwiczyć elementy treningów, które musieli odbyć strażacy. Imprezie towarzyszyły także m.in. pokazy gaszenia pożarów cieczy palnych czy nowoczesnego sprzętu ratowniczego.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Paweł Hess z Katowic oraz Krzysztof Krawczyk ze Szczecina. Zajęli oni ex aequo  pierwsze miejsce. Trzecie miejsce na podium przypadło Danielowi Góralczykowi z Katowic.

Wszystkie kobiety, które wzięły udział w rywalizacji, zostały nagrodzone pierwszym miejscem: mistrzyni Europy FCC Marta Ryba z OSP Łękawica, Agnieszka Figura z Krakowa i Malwina Ollik z Lęborka.

W klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn powyżej 40 roku życia zwyciężył Radosław Gwadera z Choszczna. Drugie miejsce zajął Marek Kamiński ze Szczecina, a trzecie Marek Lasota z Białogardu.

W kategorii tandemów powyżej 40 roku życia najlepsi byli Mariusz Lasota i Marek Kamiński przed Markiem Garbiczem i Radosławem Gwaderą (Choszczno) oraz Tandemem Polsko-Słowackim Leśniakiewicz (JRG Wadowice) i Vlastimir Tomovic.
 
Wśród młodszych zawodników w kategorii tandemy zwyciężyły Czarne Konie (Paweł Hess i Rafał Bereza) przed Tomaszem Grzelakiem i Mateuszem Knapem (Team Warszawa I) oraz Danielem Góralczykiem i Marcinem Zdziebło (Tom&Jerry).

W sztafetach pierwszy był zespół z Warszawy, drugi Team Choszczno, a trzeci Białogard Ronin.

Fanpage zawodów: Wadowice FCC | Facebook

 
newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry