fot. PAP/Maciej Kulczyński
Śmiertelne żniwo na A4
Wypadki z udziałem m.in. ciężarówki i autobusu nastąpiły w krótkim czasie po sobie.

W dniu 22 czerwca, kilka minut przed godziną 11, samochód osobowy daewoo matiz, kierowany przez 85-letniego mężczyznę, najechał na tył ciężarówki iveco. Do zdarzenia doszło na 202 kilometrze autostrady A4, w pobliżu Brzegu (pow. brzeski), gdzie prowadzone są prace remontowe i w związku z tym jest zwężenie jezdni.

/.../

Jako pierwsi dwoma samochodami pożarniczymi (średnim starem i ciężkim jelczem) przyjechali grodkowscy strażacy. Sytuacja, jaką zastali, była dramatyczna. W samochodzie osobowym znajdował się zakleszczony kierowca.

/.../

Do drugiej kolizji, w końcowej części wielokilometrowego samochodowego korka, doszło niespełna pół godziny po pierwszej. Nadjeżdżający TIR, przewożący łatwopalne substancje, najechał na znajdujący się przed nim samochód osobowy. Siła tego uderzenia sprawiła, że samochód osobowy uderzył z kolei w będący przed nim autobus, który przewoził 17 pasażerów. Ponadto, na skutek tej kolizji, TIR odbił i uderzył także w samochód osobowy opel, znajdujący się na sąsiednim pasie ruchu.

/.../

W ramach prowadzonej akcji do zadań ratowniczo-gaśniczych włączali się sukcesywnie strażacy nadjeżdżających kolejnych jednostek PSP i OSP. Na miejscu zdarzenia były łącznie cztery zastępy JRG PSP oraz osiem zastępów OSP.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 8/2015.

Obrazy
fot. PAP/Maciej Kulczyński

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry