Ćwiczenia gaszenia obiektu gospodarczego w Lotyniu; fot. KK
Teraz Stockelsdorf i Okonek
Strażacy z gmin Stockelsdorf i Okonek spotkali się, by doskonalić swoje umiejętności. Jednak nie tylko manewry bojowe znalazły się w programie wizyty gości z Niemiec.

Lotyń (gm. Okonek, pow. złotowski) odwiedziła grupa dziesięciu strażaków z OSP Mori (gm. Stockelsdorf/Niemcy). Gości zaprosił zarząd OSP Lotyń, na wspólne polsko-niemieckie ćwiczenia strażaków ratowników, których organizatorem i pomysłodawcą był naczelnik straży Konrad Kopkiewicz. Pierwszego dnia niemieccy druhowie wzięli udział w pikniku z grillem i ogniskiem. Podczas spotkania omówiono plan działań na najbliższe trzy dni.

/.../

Do Lotynia przybyły jeszcze dwa wozy bojowe z OSP Okonek i OSP Łubowo (gm. Borne Sulinowo, pow. szczecinecki), dzięki którym do scenariuszy zaplanowanych na ten dzień, druhowie mogli się przemieścić samochodami z pełnym wyposażeniem w sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

/.../

Wieczorem po kolacji organizatorzy i goście podsumowali spotkanie. Strażacy z Niemiec bardzo pozytywnie ocenili zarówno ćwiczenia, jak i cały pobyt w Polsce.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 8/2015.

Obrazy
Ćwiczenia gaszenia obiektu gospodarczego w Lotyniu; fot. KK

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry