Swoje umiejętności doskonalili m.in. sternicy motorowi; fot. STS
Ratownictwo powodziowe
Powodzie są codziennością jednej z podkarpackich gmin. Właśnie dlatego przeprowadzono tam ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa wodnego.

Ukształtowanie terenu gminy Skołyszyn (pow. jasielski) sprawia, że jej obszar, z różnych przyczyn, charakteryzuje się częstym występowaniem powodzi. Pierwsze zagrożenie to letnie wezbrania wód, wywołane intensywnymi bądź długotrwałymi opadami deszczu. Kolejne związane jest z wiosennymi spływami wód roztopowych i kry lodowej, spowodowanych gwałtownym topnieniem śniegu i lodu.

/.../

W dniach 20–21 czerwca w Skołyszynie miejscowy komendant gminny Związku OSP RP Stanisław Święch zorganizował dla strażaków ratowników z jednostek OSP: Harklowa, Pusta Wola, Przysieki, Skołyszyn i Święcany ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa wodnego.

/.../

Przez dwa dni strażacy ratownicy doskonalili się w zakresie łączności radiowej, sprawnego i bezpiecznego dojazdu na miejsce akcji, lokalizacji zagrożeń, wyboru miejsc do wodowania jednostek pływających.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 8/2015.
Obrazy
Swoje umiejętności doskonalili m.in. sternicy motorowi; fot. STS

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry