Jeden z elementów zawodów praktycznych – udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej; fot. Piotr Dzięcielak
Medyk 2015
Zdarzenie masowe czy nauka wycinania drzew - to zadania, z jakimi mieli do czynienia uczestnicy warsztatów i zawodów zorganizowanych przez strażaków z Witkowa.

Warsztaty organizowane przez OSP w Witkowie od 2012 roku weszły na stałe do kalendarza imprez strażackich odbywających się na terenie województwa wielkopolskiego i powiatu gnieźnieńskiego. Tym razem odbyły się one w ostatni weekend maja. Teren gminy i miasta Witkowo oraz ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie opanowało ponad stu strażaków ochotników z szesnastu wielkopolskich OSP, które wystawiły siedemnaście drużyn (w tym żeńską) z dziewięciu powiatów regionu.

/.../

Pierwszy dzień rywalizacji poświęcono warsztatom technicznym. Po zbiórce uczestników na terenie siedziby OSP w Witkowie, kolumna samochodów pożarniczych pilotowana przez policję udała się do ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie. Tu zespoły rozjechały się w sześć różnych punktów rozlokowanych na terenie gminy Witkowo, przy okazji poznając jej walory krajoznawcze. Na każdym stanowisku prezentowano zdarzenie związane z inną tematyką ratowniczą.

/.../

Wszystkie zajęcia prowadzono, opierając się na  sprzęcie znajdującym się na wyposażeniu typowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Kolejny dzień upłynął pod znakiem zmagań w ramach zawodów zorganizowanych na terenie ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie, którego położenie oraz ukształtowanie terenu nadają się znakomicie do organizacji tego typu imprez. /.../ Założeniem w każdej inscenizacji było powstanie zdarzenia, do którego dysponowana została OSP.

/.../

Organizatorem imprezy, w której udział wzięło ogółem około 130 osób, była OSP w Witkowie, przy współpracy Urzędu Gminy i Miasta Witkowo, Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 7/2015.
Obrazy
Jeden z elementów zawodów praktycznych – udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej; fot. Piotr Dzięcielak

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry