fot. Piotr Dzięcielak
Nauka i praktyka
Uczestnicy szkolenia „Integracja 2015” doskonalili umiejętności m.in. posługiwania się sprzętem pożarniczym oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Organizacją ćwiczeń zajęły się: OSP Mielżyn i Wiekowo (gm. Witkowo, pow. gnieźnieński), burmistrz miasta i gminy Witkowo Krzysztof Szkudlarek oraz komendant powiatowy PSP w Gnieźnie mł. brygadier Marek Wegner. Celem imprezy było podniesienie gotowości bojowej OSP zarówno tych włączonych do KSRG, jak i spoza niego. Na szkolenie składały się elementy treningu i edukacji. Nie opierało się ono natomiast na rywalizacji.
W „Integracji 2015” wzięło udział dziesięć OSP z pięciu gmin z województwa wielkopolskiego, w tym trzy włączone do KSRG i siedem spoza niego. Otwarcie szkolenia odbyło się przed budynkiem remizy w Wiekowie (gm. Witkowo, pow. gnieźnieński).

/.../

Na stanowiskach, którym przydzielono odrębne kanały radiowe, instruktorami i koordynatorami działań byli funkcjonariusze KP PSP w Gnieźnie oraz Państwowego Ratownictwa Medycznego z Gniezna. Na pierwszym stanowisku o nazwie „Medyk”, zlokalizowanym w Wiekowie na plaży nad jeziorem Niedzięgiel, strażacy musieli udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie wychłodzonej i podtopionej (hipotermia).

/.../

Natomiast gaszenie pożaru samochodu osobowego odbywało się na stacji demontażu pojazdów w Mielżynie. Tam było bowiem piąte stanowisko ćwiczeń zatytułowane ,,Samochód – pożar”.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 6/2015.
Obrazy
fot. Piotr Dzięcielak

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry