Fot. archiwum OSP Sławatycze
Ratownik na drodze
Strażacy ze Sławatycz przez dwa tygodnie uczestniczyli w wykładach multimedialnych, na których omawiane były zasady postępowania w różnych stanach zagrożenia życia.

Potrącenie pieszego, wypadek z udziałem motocyklistów, zderzenie czołowe dwóch samochodów, wypadek z udziałem wielu poszkodowanych, w tym dzieci, ewakuacja poszkodowanego w trudnym terenie. To sytuacje, z którymi ratownicy często mają do czynienia, gdy jadą na pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

W ostatnim czasie OSP w Sławatyczach (pow. bialski, woj. lubelskie) zakupiła zestaw PSP R-1 z deską ortopedyczną i kompletem szyn Kramera. Wraz z kupnem zestawu zrodził się pomysł przeprowadzenia ćwiczeń z wykorzystaniem nowego sprzętu. Pomysł poparł prezes ochotniczej straży Stanisław Ślązak. W szkoleniu, składającym się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, wzięło udział 20 druhów z OSP Sławatycze. Zajęcia przygotował i prowadził Tomasz Sławiński, student IV roku ratownictwa medycznego, a zarazem członek sławatyckiej OSP.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 1/2012.
Obrazy
Fot. archiwum OSP Sławatycze

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry