I miejsce w kategorii gimnazjum zajęła Weronika Kawa, lat 15, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Opiekun Małgorzata Weryńska–Sorochman.
Nagrodzono artystów i młodych strażaków
Zamek Ujazdowski w Warszawie był miejscem podsumowania kolejnych edycji konkursów: „Zapobiegajmy Pożarom” oraz „Najlepsi z najlepszych”.

Rozwój uzdolnionych dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych oraz promowanie ochrony przeciwpożarowej i działalności środowisk strażackich – to cel Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W tym roku jury w składzie: Angelina Jusiak (przewodnicząca), wiceprezes ZG ZOSP RP Teresa Tiszbierek, Ewa Milun-Walczak, Zbigniew Serbiak, Monika Karłowicz (sekretarz), oceniło 412 prac nadesłanych z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

/.../

Zarząd Główny ZOSP RP jest też organizatorem konkursu „Najlepsi z najlepszych” na wzorową młodzieżową drużynę pożarniczą i jej opiekuna. O tytuł najbardziej aktywnej i wyróżniającej się drużyny w kraju, której funkcjonowanie przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej, zasad bezpieczeństwa i tradycji ruchu strażackiego, walczyły w tym roku dwadzieścia dwie grupy nastolatków działających przy OSP w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim.

/.../

Oficjalna gala, podczas której podsumowano oba konkursy, odbyła się 27 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

/.../

Przed odczytaniem wyników odbyły się półtoragodzinne warsztaty dla osób nagrodzonych w konkursie plastycznym. Na początku artyści, wraz z rodzicami i opiekunami, zwiedzili wystawę „Sprawa jest w załatwianiu” autorstwa Piotra Bosackiego. Następnie na podstawie eksponatów wykonanych z przedmiotów codziennego użytku, które zobaczyli, musieli stworzyć własne wynalazki.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 5/2015.
Obrazy
I miejsce w kategorii gimnazjum zajęła Weronika Kawa, lat 15, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Opiekun Małgorzata Weryńska–Sorochman.

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry