fot. Marian Guziałek
Druhny „Powiatowych Płomieni”
Marzec to miesiąc, w którym na panie zwraca się szczególna uwagę. Swoje uznanie okazali koleżankom również druhowie z Gniezna.

Na zaproszenie prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP w Gnieźnie Jacka Kowalskiego do Miejskiego Ośrodka Kultury przybyły druhny ze wszystkich jednostek OSP w powiecie. Druh prezes już przy wejściu osobiście witał przedstawicielki płci pięknej wręczając im kwiaty. Po złożeniu podziękowań za społecznikowską pasję oraz serdecznych życzeń, prezes wraz z sekretarzem OSP wyróżnili „Powiatowymi Płomieniami” druhny, które w roku ubiegłym brały czynny udział w działaniach ratowniczych: Dominikę Grzechowiak z Witkowa, która uczestniczyła w 50 akcjach ratowniczych, Karinę Wawrzyniak ze Skorzęcina, która ukończyła kurs naczelników OSP, Joannę Sobaszkiewicz z Witkowa, która po ukończeniu w ubiegłym roku szkolenia podstawowego już osiem razy uczestniczyła w akcjach oraz Martę Chmielewską i Magdalenę Walczak (obie z Witkowa), Karinę Wawrzyniak ze Skorzęcina, Patrycję Guziałek, Karinę Zamolską i Monikę Chudą (trzy panie z Niechanowa).
Warto dodać, że postaw i sukcesów, jakie odnoszą panie w pracy może im pozazdrościć niejeden druh.

Dalsza część uroczystości upłynęła w miłej atmosferze przy kawie, cieście oraz pokazach w wykonaniu zespołów i młodych artystów działających w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Prezes bawił panie ciekawymi wspomnieniami ze swej długoletniej działalności.

 
Obrazy
fot. Marian Guziałek
fot. Marian Guziałek
fot. Marian Guziałek
fot. Marian Guziałek

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry