Pożar w warsztacie stolarskim

Niebezpieczny pożar warsztatu stolarskiego miał miejsce 24 lutego w Pleszewie (pow. pleszewski, woj. wielkopolskie).

Zgłoszenie o pożarze w zakładzie Drewko przy ul. Piaski dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie kilkanaście minut po godzinie dwudziestej - poinformował Życie Pleszewa asp. Bernard Król z Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie.

Początkowo do pożaru zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pleszewie oraz OSP z Pleszewa i Kowalewa. Później wezwano posiłki.

Strażacy, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, zastali pożar już w rozwiniętej fazie z płomieniami wychodzącymi poza warsztat.
Początkowo podano prądy wody i piany w natarciu do środka pomieszczeń objętych pożarem. Wysoka temperatura i zaawansowanie pożaru, który objął całą powierzchnię obiektu, zmusiły ratowników do wycofania się i prowadzenia działań na zewnątrz.
Dzięki przybywającym sukcesywnie posiłkom, zwiększano ilość prądów wody. Pozwoliło to ograniczyć pożar i nie dopuścić do przeniesienia ognia na inne zabudowania.
Aby zapewnić ciągłość podawania środków gaśniczych, z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pleszewie zadysponowano cysternę z wodą. Zwiększono także ciśnienie w miejskiej sieci wodociągowej.
Pod koniec działań obiekt sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Rozebrano część spalonego budynku i wyniesiono z niego nadpalone elementy oraz maszyny.

Akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin. Wzięło w niej udział trzynaście zastępów straży pożarnej - 52 strażaków z powiatu pleszewskiego. Właściciel warsztatu wstępnie wycenił straty materialne na 350 tys. zł - podał Głos Wielkopolski.

Jak poinformowała Życie Pleszewa sierż. szt. Monika Kołaska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, w trakcie działań gaśniczych jeden ze strażaków został uderzony w twarz i znieważony. Znieważony został także policjant.
newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry