Strażacy zatruli się dymem

Siedmiu strażaków zostało rannych podczas akcji gaśniczej w wysokim bloku na warszawskiej Woli.

Zdarzenie miało miejsce 19 lutego przy ul. Juliusza Ordona 12 - informuje TVN Warszawa. W nowym jedenastopiętrowym bloku wybuchł pożar, z którym walczyło kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na dolnych kondygnacjach. Służyło ono za magazyn, w którym składowano materiały budowlane, w tym styropian. Budynek nie był jeszcze oddany do użytku.

Płomienie sięgały drugiego piętra, a ślady zniszczeń dochodzą do siódmego. Spłonęły balkony i mieszkania na pierwszych piętrach.

Kilku strażaków, którzy sprawdzali budynek, prawdopodobnie zatruło się dymem. Część z nich ewakuowano z ostatnich pięter przez okna przy pomocy podnośnika, gdyż w nieukończonym budynku schody nie posiadały zabezpieczenia. Do karetek doszli o własnych siłach, po czym zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

Jak poinformował TVN Warszawa mł. kpt. Artur Laudy z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy, złe samopoczucie strażaków mogło być wywołane przez substancje ze spalonych materiałów budowlanych i środków chemicznych. - Mogły one przeniknąć przez skórę strażaków - stwierdził.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry