Pokaz prasowy serialu o strażakach

Premiera serialu "Strażacy" za nieco ponad tydzień. Odbył się już pokaz prasowy.

W dniu 9 lutego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 na warszawskim Ursynowie odbył się pokaz prasowy nowego serialu telewizyjnego „Strażacy”. Jest to pierwszy polski serial, którego akcja rozgrywa się w środowisku ochotniczego pożarnictwa.

Pierwsze dwa odcinki akcji rozgrywają się w jednostce ratowniczo-gasniczej PSP w Warszawie a następne w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie. Serial - wyreżyserowany przez Macieja Dejczera - Telewizja Polska pokaże w pierwszym programie już 28 lutego o godz. 20:25.

W rolach głównych obsadzeni zostali znakomici aktorzy polscy: Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz i Olaf Lubaszenko. Za zdjęcia odpowiada Jarosław Szoda, producentem wykonawczym była Katarzyna Anczarska a nad scenariuszami pracowali wspólnie: Wojciech Lepianka, Karolina Frankowska i Bartosz Blaschke.

W trakcie przygotowań do serialu odbyło się wiele spotkań całej ekipy serialowej ze strażakami z PSP i OSP. Ponadto aktorzy i ekipa serialu przeszli specjalistyczne szkolenie z zakresu obsługi sprzętu gaśniczego, udziału w akcjach ratunkowych, ratownictwa wodnego a ponadto pracowali z „żywym” ogniem.

Zdjęcia do serialu trwały ponad 60 dni. W pokazie udział wzięli przedstawiciele władz Związku OSP RP: Wiceprezes ZG ZOSP RP Druhna Teresa Tiszbierek, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Dh Jerzy Maciak oraz Dh Zbigniew Kaliszyk.

 

Zdjęcia z pokazu prasowego dostępne są na stronie: zosprp.pl

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry