fot. Grzegorz Gołębiowski/PROFILM
Rusza serial „STRAŻACY”!
Nowy serial TVP 1, w gwiazdorskiej obsadzie, opowiada o przepełnionej adrenaliną pracy strażaków. Twórcy nawiązali współpracę z PSP oraz Zarządem Głównym ZOSP RP.

Zanim powstały pierwsze odcinki, scenarzyści spędzili wiele dni w jednostkach straży pożarnej w Radomiu i Warszawie. Obserwowali pracę strażaków i poznawali ich historie. ‒ Moje spotkania ze strażakami, słuchanie ich historii, uświadomiły mi, jak bardzo w tym, co robią, nie ma miejsca na udawanie. Mogą wykonywać swoją pracę perfekcyjnie albo wcale. Po prostu stawka tego, co robią, o co walczą, czyli ludzkie życie, jest zbyt wysoka. A tam, gdzie wchodzi w grę wysoka stawka, można się spodziewać dobrej historii. Jeżeli dodać do tego niezwykłą widowiskowość akcji strażackich i przypisane do tych akcji dramatyczne wybory bohaterów, to całość może się złożyć na doskonały materiał filmowy – zdradza scenarzysta serialu Wojciech Lepianka. Efekty pracy całej ekipy można oglądać od lutego na antenie TVP 1. A oto główne postaci serialu.

Aspirant Adam Wojnar (Maciej Zakościelny)
Odważny i pełen pasji, jeden z najlepszych strażaków w jednostce. Jego mentorem, przyjacielem oraz szefem jest brygadier Kosmala (Jacek Lenartowicz).

/.../

Magda Konarska (Marta Ścisłowicz)
Naczelnik jednostki OSP. W „cywilu” pracuje w lokalnym pubie i jest matką samotnie wychowującą nastoletniego syna Krzysia. Magda jest ambitna, uparta i pracowita.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 2/2015.


Więcej informacji na fanpage’u serialu: www.facebook.com/strazacyTVP
Obrazy
fot. Grzegorz Gołębiowski/PROFILM

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry