Fot. archiwum Stanisława Gutowskiego
Dołącz do nas!
Polsko-Niemieckie Seminarium dla Opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyło się w Weimar-Wolfshausen.

Jeśli jesteś opiekunem młodzieżowej drużyny pożarniczej, interesuje Cię polsko-niemiecka współpraca młodzieży i chcesz poznać nowe metody pracy z nastolatkami, weź udział w seminarium polsko-niemieckim dla opiekunów młodzieży strażackiej. 

Do udziału w seminarium zorganizowanym tym razem w Weimar-Wolfshausen mógł się zgłosić każdy opiekun. Spośród blisko 50 zgłoszeń wybrana została grupa licząca 30 osób. 

Dwa kraje, jeden cel

Weimar-Wolfshausen to niewielkie miasteczko leżące ok. 70 kilometrów od Frankfurtu nad Menem. W samym środku malowniczego lasu znajduje się centrum szkoleniowo-wypoczynkowe dla młodzieży z landu Hesja. W tym urokliwym miejscu w dniach 19–23 października 2011 r. odbyło się 12. Polsko-Niemieckie Seminarium dla Opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zorganizowane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Deutsche Jugendfeuerwehr (niemiecka organizacja zrzeszająca młodzieżowe drużyny pożarnicze). Gospodarzem spotkania był Siegfried Urbanek – doświadczony organizator polsko-niemieckiej wymiany młodzieży i uczestnik spotkań polsko-niemieckich opiekunów MDP.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 12/2011.
Obrazy
Fot. archiwum Stanisława Gutowskiego

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry