fot. archiwum OSP Miłakowo
Środki UE na szkolenia
Trzy OSP z Warmii zorganizowały szkolenia dla strażaków okolicznych jednostek. Koszt każdego szkolenia przekraczał 50 tys. zł. Wykorzystano środki z UE.

Temat pożarów wewnętrznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego to zagadnienie, któremu w bieżącym roku poświęcono dużo wysiłku i czasu. Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Pożarnictwa zorganizowała międzynarodową konferencję „Pożary wewnętrzne”. Tematem tym zajęli się także strażacy ochotnicy z czterech jednostek.

/.../

W czerwcu i lipcu odbyły się trzy szkolenia na terenie beneficjentów projektów. W OSP Orneta pod nazwą „Dbamy o bezpieczeństwo – szkolenia strażaków na trenażerze pożarowym” dla członków OSP: Orneta, Rogóż i Lubomino. W Barczewie „Szkolenia zawodowe OSP – paląca potrzeba gaszenia pożarów” dla OSP: Barczewo, Olsztynek i Klebark Wielki. A także w Miłakowie – „Palimy się do szkoleń” dla OSP: Miłakowo, Dobre Miasto i Miłomłyn.
Wszystkie szkolenia miały ten sam przebieg. Najpierw strażacy ochotnicy, w tym kobiety, dogłębnie przyswajali wiedzę teoretyczną dotyczącą tematyki wybuchów i gaszenia pożarów wewnętrznych. Uczestnicy dwukrotnie wypełniali testy sprawdzające stan wiedzy – przed szkoleniem i tuż po nim.
Druga część szkolenia służyła połączeniu wiedzy teoretycznej z praktyczną.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 10/2014.

 
Obrazy
fot. archiwum OSP Miłakowo

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry