2014-08-19 20:04:44

Szymbark: rywalizowało blisko czterdzieści drużyn

Na stadionie w Szymbarku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

W niedzielnej rywalizacji udział wzięło trzydzieści osiem młodzieżowych drużyn pożarniczych z całego powiatu. Konkurencje rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych oraz w dodatkowej alarmowo-bojowej - informuje portal kartuzy.info.

Prowadzeniem zawodów zajął się komendant powiatowy PSP w Kartuzach st. bryg. Edmund Kwidziński razem z mł. bryg. Januszem Kobielą. Komisji sędziowskiej przewodniczył mł. bryg. Romuald Pituła. Konkurencje składały się ze sztafety, musztry i ćwiczenia bojowego.

Zawodnicy stanęli w szranki przy pięknej pogodzie oraz licznie zgromadzonej publiczności. Rywalizację obserwowali m.in. przedstawiciele władz samorządowych.

W kategorii męskich MDP 15-18 lat pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Goręczyno, drugie OSP Pomieczyno, a trzecie OSP Zgorzałe.
W kategorii męskich MDP 12-15 lat najlepsza okazała się drużyna ze Skrzeszewa, która pokonała OSP Przodkowo i OSP Somonino.

Wśród drużyn żeńskich 15-18 lat zwyciężyły reprezentantki OSP Goręczyno. Na podium znalazły się też zawodniczki OSP Pomieczyno i OSP Gowidlino.
W kategorii żeńskich MDP 12-15 lat na pierwszym miejscu uplasowały się dziewczęta z OSP Prokowo. Za nimi znalazły się drużyny OSP Sulęczyno i OSP Goręczyno.
Pierwsze miejsce wśród drużyn żeńskich powyżej 18 lat zajęły zawodniczki OSP Tokary. Wyprzedziły one OSP Skrzeszewo i OSP Tuchlino.

Najlepszą drużyną w ćwiczeniu alarmowo-bojowym okazała się reprezentacja OSP Pomieczyno, za co otrzymała Puchar Wójta.

Na koniec zawodów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych. Później wszyscy uczestnicy turnieju oraz widzowie udali się na tradycyjny gorący posiłek.

Po południu ulicami Szymbarka przejechała Parada Strażackich Wozów Bojowych.