Komendant obozu Jolanta Czyryk chętnie pływała z druhnami na tratwie (fot. Maciej Jagiełło)
Pompki w Skrzyni
Wyścigi tratw, strzelanie z wiatrówki do celu, czy udział w zajęciach plastycznych - tak na obozie w Skrzyni spędzali czas przyszli strażacy z północnej części Polski.

Już po raz szesnasty nad jeziorem Słonym w miejscowości Skrzynia (gm. Osiek) odbyło się Szkolenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Starogardzkiego. Jak co roku zostało ono przygotowane w formie dwutygodniowego obozu zorganizowanego przez ZOP ZOSP RP w Starogardzie Gdańskim. Nad bezpieczeństwem ponad 192 uczestników w wieku od dziesięciu do szesnastu lat czuwało łącznie czterdziestu opiekunów i instruktorów. Młodzi strażacy mieli do dyspozycji m.in. dwa duże boiska, 31 sześcioosobowych namiotów, punkty sanitarne, stołówkę, świetlicę oraz amfiteatr z ekranem do projekcji filmów.

/.../

Każdy dzień w Skrzyni był szczegółowo zaplanowany. Przed śniadaniem młodzież biegała i tańczyła zumbę. Po apelu i posiłku rozpoczynały się zajęcia tematyczne w grupach.

/.../

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty plastyczne. Pod okiem instruktora Marcina Stopy uczestnicy wykonywali choinki z szyszek bądź uczyli się kopiować obrazy. Największą frajdą było jednak malowanie strażaka na płótnie.

/.../

Przez cały czas przyszli strażacy musieli być bardzo czujni, gdyż za drzewami, namiotami, a nawet motopompą skradał się paparazzi, którego zdjęcia ukazywały się w dzienniku obozowym „Wieści ze Skrzyni”.

/.../

Duża liczba atrakcji, takich jak np. wchodzenie po kilkumetrowej drabinie czy wdrapywanie się na ściankę wspinaczkową, jakie organizatorzy zapewnili swoim podopiecznym, sprawiły, że większość nastolatków mówi otwarcie, że nie wyobraża sobie wakacji bez odwiedzenia Skrzyni.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 8/2014.

Obrazy
Komendant obozu Jolanta Czyryk chętnie pływała z druhnami na tratwie (fot. Maciej Jagiełło)

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry