Festyn dla Kacpra

Izdebniccy strażacy ochotnicy organizują imprezę dla chorego Kacpra.

OSP w Izdebniku (pow. wadowicki) festyn dla mieszkańców organizuje już od 14 lat. Frekwencja rośnie z roku na rok. Oprócz tego druhowie organizują akcje krwiodawstwa i akcje promujące oddawanie szpiku - informuje portal wadowice24.pl.

Strażacy ochotnicy z Izdebnika cztery lata temu postanowili dedykować swoje festyny strażackie osobom w potrzebie. Wsparli już chorą Jagódkę Labus, druha Piotra Sikora, który stracił obie nogi oraz Kacpra Skupienia, chorego na torbiel podpajęczynówki. Tym razem pomoc będzie przeznaczona dla 3,5-letniego Kacpra Ścisłowicza, chorego na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu III. Chłopiec jest synem strażaka z PSP w Myślenicach.

Kacper ma problemy z chodzeniem i wstawaniem. Jest poddawany rehabilitacji w ośrodku i na basenie. Rodzice - Jolanta i Adam Ścisłowiczowie - potrzebują pieniędzy na leczenie i rehabilitację dziecka. Chcą też kupić stacjonarny rowerek do ćwiczeń. W spełnieniu marzeń Kacpra i jego rodziców ma pomóc 2-dniowy festyn.

Podczas festynu, który rozpocznie się w sobotę o godz. 15, będzie można m.in. wspinać się na ściance wspinaczkowej, przygotowanej przez OSP z Pcimia, wyjechać koszem strażackim PSP z Wadowic oraz oglądać pokazy w wykonaniu strażaków z Izdebnika. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Kęt przygotowała pokaz wysokościowy i wspinaczkowy z psami ratowniczymi, a Stowarzyszenie Riders of Flames strażacki pokaz motocyklowy. 

Odbędzie się również loteria fantowa z nagrodami i pokaz sztucznych ogni oraz mecz strażaków z drużyną TVP Kraków.

Ponadto, w punkcie Fundacji DKMS będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku lub uzyskać informacje dotyczące idei oddawania szpiku.

Festyn zakończy się koncertem zespołu Przystanek Alaska, a po nim - już w nocy - odbędzie się zabawa.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry