Ewakuacja prawie 300 uczniów

Ostatnie dni roku szkolnego w Kleczy Dolnej (pow. wadowicki) zostały zakłócone przez pożar.

Ogień w Zespole Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej zauważono w poniedziałek przed godz. 9 - informuje Gazeta Krakowska. Paliła się sala teatralna na ostatnim piętrze trzypiętrowego budynku. Zarządzono ewakuację uczniów i pracowników oraz wezwano straż pożarną i policję.

Nauczyciele sami wyprowadzili na zewnątrz 294 uczniów i pracowników placówki. Wicedyrektor szkoły, próbował gasić ogień. Doznał przy tym obrażeń i został przewieziony do szpitala.

- Pożar prawdopodobnie rozwijał się dość długo, bo pomieszczenie nie było użytkowane i pożar nie został od razu zauważony w zamkniętym pomieszczeniu. Temperatura wewnątrz była bardzo wysoka i wydzielały się toksyczne gazy, gdyż paliły się plastikowe części wyposażenia - powiedział mł. bryg. Paweł Szczepańczyk, zastępca komendanta powiatowego PSP w Wadowicach. Dodał, że można wstępnie założyć, iż ogień pojawił się w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

W sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej udział wzięło siedem zastępów straży pożarnej - cztery z JRG Wadowice i trzy OSP (z Kleczy, Jaroszowic i Choczni).

Według wstępnych szacunków straty materialne wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych - spalił się drogi sprzęt elektroniczny i wyposażenie sali, w której miała odbyć się uroczystość zakończenia roku szkolnego.


www.gazetakrakowska.pl

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry