Fot. Piotr Dzięcielak
Integracja 2014
Strażacy z kilku wielkopolskich gmin zorganizowali dla siebie warsztaty szkoleniowe.

Ponad pięćdziesięciu strażaków ochotników z czterech gmin województwa wielkopolskiego wzięło udział w warsztatach szkoleniowych, które sami zorganizowali. Były ćwiczenia z wodą, sprzętem ODO oraz z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Całość obserwowali koledzy z PSP.

/.../

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na ten rodzaj edukacji, strażacy z gminy Witkowo postanowili sami zorganizować lokalne warsztaty szkoleniowe, którym nadano nazwę „Integracja 2014”. Druhowie na zrealizowanie swego pomysłu otrzymali zgodę władz samorządowych gminy i miasta Witkowo oraz wsparcie merytoryczne z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie w postaci kadry instruktorskiej oraz samochodu kwatermistrzowskiego VW T5 z przyczepą pompową.

Bufor, aparaty…
Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały: OSP Witkowo i Skorzęcin z gminy Witkowo, OSP Trzuskołoń z gminy Niechanowo, OSP Kruchowo z gminy Trzemeszno oraz OSP Powidz zza miedzy, w powiecie słupeckim.
Uczestnicy zgromadzili się w sobotę 12 kwietnia przy remizie OSP w Witkowie, gdzie zostali powitani przez Krzysztofa Szkudlarka, burmistrza gminy i miasta Witkowo.

/.../

Wszystkie zastępy otrzymały mapy (zdjęcia satelitarne terenu), na podstawie których musiały znaleźć 4 punkty ‒ stanowiska operacyjne. Każda podgrupa miała 15 minut na dotarcie do stanowiska i spędzała na nim 45 minut. Na każdym czekał trener, funkcjonariusz PSP w Gnieźnie, który prowadził zajęcia z określonego tematu.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 6/2014.
Obrazy
Fot. Piotr Dzięcielak

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry