2014-05-27 01:22:22
Fot. Robert Nowak
Straż pożarna na obozie policyjnym
Uczniowie z klas policyjnych wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z PSP i OSP.

Podczas tygodniowego obozu terenowego zorganizowanego w Słopnicach Górnych na zboczach Cichonia uczniowie pierwszych klas policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku uczestniczyli między innymi w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej i druhów z OSP Słopnice Dolne. Właśnie w tych klasach jest grupa uczniów należąca do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Tymbark - informuje Józef Banach z tymbarskiego Zespołu Szkół.

W trakcie ćwiczeń wszyscy mogli zaznajomić się z zasadami funkcjonowania straży pożarnej w krajowym systemie zarządzania kryzysowego oraz uczestniczyć w działaniach z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu specjalistycznych samochodów. Poznawano ratowniczy sprzęt mechaniczny, zestawy hydrauliczne i pneumatyczne. Ponadto, uczniowie rozwijali linie gaśnicze, zdobywali wiedzę dotyczącą gaszenia pożarów lasów, torfowisk i upraw rolnych oraz użycia w takich akcjach sprzętu gaśniczego.

Instruktorzy dużo czasu poświęcili zajęciom z pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy mógł sprawdzić poziom swoich umiejętności potrzebnych w działaniach ratujących życie i podczas pomocy przedlekarskiej.

Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku serdecznie dziękuje Komendantowi PSP w Limanowej st. bryg. Grzegorzowi Janczemu, a także Wójtowi Gminy Słopnice Adamowi Sołtysowi za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zajęć z młodzieżą - kończy Józef Banach.
Obrazy
Fot. Robert Nowak
Fot. Robert Nowak
Fot. Robert Nowak
Fot. Robert Nowak
Fot. Robert Nowak

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry