Chętnych wielu

Podczas akcji zorganizowanej przez OSP Koszyce Małe i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP Zakrzów zebrano prawie 22 litry krwi.

Brak czasu i ograniczenia sprzętowe nie pozwoliły na przyjęcie wszystkich, którzy poświęcili swój cenny czas, aby przybyć i wspomóc bank krwi. Trzeba mieć nadzieję, że pozostała część osób chcących pomóc skorzysta z możliwości oddania krwi w siedzibie krwiodawstwa w tarnowskim szpitalu. – Ta akcja jest dla nas kolejnym doświadczeniem, że w przyszłym roku należy się przygotować na tak dużą frekwencję, aby móc każdemu zapewnić możliwość oddania krwi – mówił Daniel Gniewek, naczelnik OSP Koszyce Małe.
Strażacy z OSP Koszyce Małe i członkowie Klubu HDK PCK z OSP Zakrzów byli mile zaskoczeni zaangażowaniem i wzorową postawą swoich kolegów z ościennych jednostek, którzy licznie włączyli się w zbiórkę krwi.

/.../

Podczas akcji można było zwiedzić wystawę ponad 70 prac dzieci pt. „Oddaję krew, ratuję życie”. Jury wyłoniło najbardziej pomysłowe prace, a ich autorzy zostali uhonorowani dyplomami i ciekawymi upominkami.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 5/2014.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry