„Najlepsi z najlepszych” 2014 MDP OSP Szerzyny (Fot. Maciej Jagiełło)
Najlepsi z najlepszych
MDP z OSP w Szerzynach wygrała konkurs "Najlepsi z najlepszych" na wzorową młodzieżową drużynę pożarniczą i jej opiekuna. Jak wyglądała ich droga do sukcesu?

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP w Szerzynach powstała w 2012 roku. Tworzy ją sześć dziewcząt i dziewięciu chłopców, których połączyła ze sobą miłość do straży pożarnej oraz chęć ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Już na początku swojej działalności młodzi druhowie postanowili, że podczas zbiórek będą się starali nie tylko miło spędzać czas, ale przede wszystkim zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

/.../

Kiedy podstawowe zagadnienia i umiejętności niezbędne do pełnienia służby w OSP udało się opanować, adepci sztuki pożarniczej podjęli decyzję o prowadzeniu działalności prewencyjnej. Na terenie okolicznych szkół i przedszkoli zaczęli organizować spotkania, podczas których uczą młodszych kolegów, jak reagować w przypadku, kiedy ktoś zasłabnie na ulicy lub ulegnie wypadkowi.

/.../

Młodzi zrzeszeni w OSP Szerzyny, dzięki wielu szkoleniom i przyswajaniu dużej ilości wiedzy, wielokrotnie święcili już tryumfy. Poza pierwszą nagrodą w konkursie „Najlepsi z najlepszych” na wzorową młodzieżową drużynę pożarniczą na swoim koncie mają też inne sukcesy. W ostatnim czasie Katarzyna Król wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Policyjną, do której przygotowywała się miesiącami. Dzięki temu uzyskała indeks Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 5/2014.
Obrazy
„Najlepsi z najlepszych” 2014 MDP OSP Szerzyny (Fot. Maciej Jagiełło)

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry