Nakręć się i wygraj

Czym można nakręcić film, aby wziąć udział w konkursie "Strażaka"?

Redakcja miesięcznika „Strażak” proponuje strażakom ochotnikom udział w konkursie filmowym z atrakcyjnymi nagrodami. W związku z tym postanowiłem przekazać kilka przemyśleń na temat tego, jak i czym nakręcić film.

Amatorskie nagrania wideo można w dużym uproszczeniu podzielić na te zaplanowane (np. komunie czy urodziny), jak też kręcone przez przypadek, bo autor był świadkiem ciekawej sytuacji. W tym pierwszym przypadku lepiej się przygotować i zadbać o odpowiedni sprzęt. Wydaje się, że do tego wystarczy zwykła amatorska kamera, których wybór na rynku jest bardzo duży.

/.../

Kamera ma jednak swoje wady. Pierwsza to taka, że nie zawsze mamy ją pod ręką. Przeważnie natomiast mamy przy sobie telefon komórkowy, których większość umożliwia nagrywanie sekwencji wideo. Rozpiętość ich możliwości jest olbrzymia.

/.../

Do głowy przychodzą mi jeszcze dwa inne przykłady na sposób rejestracji zdarzeń. Wiele osób ma aparaty fotograficzne z możliwością nagrywania filmów i można je wozić w samochodowym schowku. Coraz większą popularność zyskują też wideorejestratory, które mogą służyć nie tylko do nagrywania tego, co dzieje się na drodze.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 5/2014.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry