Ćwiczenia w Jeronimo Martins

W Lubartowie odbyły się ćwiczenia w centrum dystrybucyjnym firmy Jeronimo Martins, do której należy m.in. sieć sklepów Biedronka.

Strażacy ćwiczyli w środę w Centrum Dystrybucyjnym Jeronimo Martins przy ul. Gazowej - podaje portal lubartow24.pl. Akcja rozpoczęła się o godz. 11. Celem było przećwiczenie ewakuacji i przebiegu ewentualnej akcji gaśniczej na terenie obiektu. Scenariusz zakładał także pomoc osobom, które ucierpiały wyniku pożaru.

- Jest to nowy obiekt na terenie naszego miasta. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić ćwiczenia dla naszych jednostek z Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wspólnie z pracownikami bazy logistycznej przeprowadziliśmy ćwiczenia, które przygotowują nas do ewentualnych zdarzeń na terenie zakładu - mówił Grzegorz Szyszko, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

W akcji udział wzięli też policjanci. Ich działania skupiały się przede wszystkim na umożliwieniu swobodnego przejazdu pojazdów straży pożarnej.lubartow24.pl

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry