Zebrali prawie 15 litrów krwi!

Druhny i druhowie z OSP Dąbrówka Tuchowska po raz pierwszy organizowali akcję poboru krwi.

Akcja udała się dzięki współpracy strażaków ochotników z członkami klubu Honorowego Dawcy Krwi PCK przy OSP Zakrzów - informuje Urząd Gminy. Pobór krwi miał miejsce 6 kwietnia w Domu Strażaka w Dąbrówce Tuchowskiej. Udało się zebrać 15 litrów cennej tkanki od 32 dawców. Chętnych do dzielenia się krwią było aż sześćdziesięciu, ale nie wszystkim dopisało zdrowie.

Założona przez członków OSP Dąbrówka Tuchowska grupa „czerwonych krzyżaków” propagowała wśród jednostek OSP z okolic Tuchowa honorowe oddawanie krwi. Udało się. W niedzielę od rana przybywali druhowie z OSP Łowczów, OSP Karwodrza, OSP Jodłówka Tuchowska, OSP Tuchów, OSP Zakrzów i OSP Łukanowice. Do poboru krwi służyły trzy stanowiska obsługiwane przez ekipę oddziału terenowego RCKiK w Tarnowie ze Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza.

W sobotę w remizie OSP można było też obejrzeć odnowioną salę gimnastyczną oraz zmodernizowane pomieszczenia przystosowane do działań operacyjnych, czy z bliska zobaczyć sprzęt na wozach bojowych. Chętni mogli skorzystać z przyległych terenów rekreacyjnych.

Wszyscy sobotni honorowi dawcy krwi otrzymali dyplomy jako wyraz uznania i podziękowania za udział w akcji.

Sukces skłonił zarząd OSP Dąbrówka Tuchowska i klub HDK PCK przy OSP Zakrzów do wpisania akcji honorowego oddawania krwi na stałe do kalendarza wydarzeń w Dąbrówce Tuchowskiej.

Klub HDK PCK przy OSP Zakrzów wraz ze strażakami w OSP Więckowice zapraszają już na kolejny pobór krwi. Odbędzie się on 18 maja od godz. 8.00 do 12.00 w remizie OSP Więckowice.

 

galeria.tuchow.pl

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry