Fot. Piotr Dzięcielak
Gminne Eliminacje OTWP w Trzemesznie
Uczniowie z gminy Trzemeszno rywalizowali podczas eliminacji OTWP.

W dniu 14 marca 2014 r. tradycyjnie w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie, powiat gnieźnieński, województwo wielkopolskie, odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem " Młodzież Zapobiega Pożarom" w Trzemesznie.

W konkursie w dwóch grupach wiekowych - szkół podstawowych i gimnazjów wystartowało łącznie 21 dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie, Zespołu Szkół - Szkoła Podstawowa w Kruchowie, Zespołu Szkół - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Trzemżalu , Gimnazjum w Trzemesznie oraz uczniowie mieszkający w Trzemesznie, a uczący się w innych miejscowościach.

W pierwszej części rozwiązywali oni testy, a następnie najlepsze czwórki rywalizowały w finale ustnym, gdzie odpowiadali na wylosowane pytania oraz opisywali sprzęt i urządzenia pożarnicze. Po dwu godzinnej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:
1. Michał Grobelski - SP Nr 1 Trzemeszno,
2. Zofia Koteras - SP Nr 2 Trzemeszno,
3. Eryk Walter - SP Nr 1 Trzemeszno,

Gimnazja:
1. Janusz Koteras - Trzemeszno,
2. Mateusz Meller - Gimnazjum Trzemżal,
3. Szymon Meller - Gimnazjum Trzemżal,
 
Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki w postaci plecaków, piłek do kosza, zestawów do pływania, materiałów promocyjnych gminy Trzemeszno itp. ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie. nagrody wręczali Dariusz Jankowski - zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Trzemeszno, mł. bryg. Jacek Michalak - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, st. kpt. Adam Domagalski - naczelnik wydziału kontrolno- rozpoznawczego KP PSP w Gnieźnie i dh Grażyna Kachniarz  - prezes OSP Trzemeszno, którzy stanowili skład jury

Współorganizatorami eliminacji były Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie oraz Oddział Miejsko- Gminny Związku OSP RP w Trzemesznie.

W przerwie uczestnicy turnieju mogli zapoznać się z najnowszym nabytkiem OSP w Trzemesznie ciężkim samochodem ratowniczo- gaśniczym GCBA 5/35 Man TGM 18.340 4 x 4.
Obrazy
Fot. Piotr Dzięcielak

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry