Fot. Michał Sosnowski
Zawody Sprawnościowe MDP w Tuchowie
Dużą sprawnością fizyczną wykazało się 76 uczestników „II Gminnych Halowych Zawodów Sprawnościowych MDP”, które odbyły się w Tuchowie.

To jedyna tego typu impreza na terenie powiatu. Na listach startowych znaleźli się reprezentanci z 10 ochotniczych straży pożarnych zlokalizowanych na terenie gminy Tuchów, zabrakło jedynie młodych druhów z Jodłówki Tuchowskiej.

Imprezę zorganizował ZOGm. ZOSP RP w Tuchowie (gm. Tuchów pow. tarnowski), przy pomocy burmistrza Tuchowa, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, a także MOSIR-u Tuchów. Zawody zostały rozegrane wewnątrz hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, na którym uczestnicy mieli do wykonania zadania sprawdzające m.in. ich sprawność fizyczną. W poszczególnych konkurencjach liczył się nie tylko czas, ale również zdobywane lub tracone punkty dodatkowe. W pierwszej serii startów udział wzięli wszyscy zgłoszeni zawodnicy. 

Do drugiej finałowej serii, zakwalifikowało się po 10 osób, które uzyskały najmniej punktów karnych. Szczególnie zacięta rywalizacja przebiegała w grupach I i II gdzie do wyłonienia 3 miejsca (w grupie I) i I miejsca (w grupie II) potrzebne były dodatkowe starty.

Zwycięzcom poszczególnych kategorii pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczyli: burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Ryszard Wrona oraz prezes ZOGm. ZOSP RP w Tuchowie Mieczysław Kras. Puchar dla „Najsprawniejszej młodzieżowej drużyny pożarniczej gminy Tuchów 2014” w imieniu prezesa ZOP ZOSP RP Kazimierza Sadego, przekazał sportowcom sekretarz ZOP ZOSP RP w Tarnowie, druh Marian Nowak. Dodatkowo wszyscy uczestnicy, otrzymali okolicznościowe odznaki.

Nad regulaminowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli: Mateusz Włudyka z OSP w Ciężkowicach oraz: Wiesław Siedlik i Wojciech Gieracki z OSP w Ryglicach.

WYNIKI „II GMINNYCH HALOWYCH ZAWODÓW SPRAWNOŚCIOWYCH MDP”:

Tytuł „Najsprawniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Gminy Tuchów – 2014″ otrzymała MDP z OSP Dąbrówka Tuchowska".

KAT. I /DZIEWCZĘTA/ 1996 – 1999
I. Natalia Marek (OSP Dąbrówka Tuchowska)
II. Gabriela Piątek (OSP Karwodrza)
III. Karolina Sandecka (OSP Tuchów)

KAT. II /CHŁOPCY/ 1996 – 1999
I. Marcin Pyrda (OSP Karwodrza)
II. Karol Tyrka (OSP Piotrkowice)
III. Piotr Jasiński (OSP Meszna Opacka)

KAT. III /DZIEWCZĘTA/ 2000 – 2004
I. Natalia Peszka (OSP Dąbrówka Tuchowska)
II. Anna Wąs (OSP Tuchów)
III. Beata Bartkiewicz (OSP Tuchów)

KAT. IV /CHŁOPCY/ 2000 – 2004
I. Filip Jagiełło (OSP Siedliska)
II. Konrad Marek (OSP Dąbrówka Tuchowska)
III. Szymon Skruch (OSP Meszna Opacka)

 
Obrazy
przesu
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
Fot. Michał Sosnowski
przesu

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry