Mazowiecki Strażak Roku

20-letnia Paulina Sosińska odebrała tytuł Strażaka Roku 2013 na Mazowszu.

Paulina Sosińska już od ośmiu lat należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Zawady - informuje Gazeta.pl. Młoda kobieta w lipcu uratowała - poza służbą - tonącego w kąpielisku mężczyznę.

Jak podawały w lipcu media, Paulina podczas spaceru z bratem w pobliżu kąpieliska w Prusach usłyszała wołania osób stojących na brzegu. Okazało się, że tonie mężczyzna, ale nikt z alarmujących go nie ratował. Młoda kobieta wskoczyła do wody, wyciągnęła tonącego, a na brzegu zaczęła reanimację. Wezwała też policję i pogotowie.

Ratowanie tonącego było bardzo trudne. Cięższy od młodej kobiety mężczyzna był spanikowany i podtapiał dziewczynę, próbując wspiąć się po niej ponad wodę. Później stracił przytomność.
Załoga karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia, stwierdziła, że mężczyzna przeżył tylko dzięki pomocy dzielnej druhny.

Za ten czyn kapituła Strażaka Roku 2013 już we wrześniu przyznała Paulinie Sosińskiej tytuł Strażaka Miesiąca.

Uroczysta gala wręczenia tytułu Strażaka Roku 2013 na Mazowszu odbyła się w niedzielę w Warszawie w hali Torwar. Działo się to przy okazji organizowanej przez straż pożarną imprezy pt. "Pali się", czyli koncertu pamięci Czesława Niemena.

Strażaczka otrzymała dyplom uznania i nagrody. Wręczali je przedstawiciele kapituły - m.in. marszałek województwa Adam Struzik, starosta miński Antoni Tarczyński i komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Gustaw Mikołajczyk.

- Dziękujemy za to, co czynisz dla drugiego człowieka. Bądź wzorem dla chłopców i dziewcząt z ruchu strażackiego - powiedział Adam Struzik do nagrodzonej, którą tytułował "druhną bohaterką".

- Chciałam bardzo podziękować za docenienie tego, co zrobiłam. Jestem zadowolona - powiedziała Paulina Sosińska.warszawa.gazeta.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry