Młodzieżowy turniej w Starym Wiśniczu

Przenoszenie gaśnic i łączenie węża W-52 z prądownicą to jedne z zadań, które wykonywali zawodnicy turnieju w Starym Wiśniczu.

Już od lat Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bochni Tadeusz Olszewski organizuje Powiatowe Turnieje Rekreacyjne Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Założeniem jest, by co roku zawody odbywały się na terenie innej gminy powiatu bocheńskiego - informuje Krakowska Gazeta Internetowa. 2 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu (gmina Nowy Wiśnicz) odbyła się siódma edycja turnieju.

Turniej składa się z dwóch konkurencji. Podstawową jest tor strażacki z przeszkodami, a drugą ustala organizator zawodów.

Tor z przeszkodami to konkurencja drużynowa. Na jego trasie zespół musi wykonać zadania zlokalizowane przy 6 stanowiskach. Rolę pałeczki w tej sztafecie pełni prądownica.
W tym roku przy pierwszym stanowisku trzeba było wykonać slalom między tyczkami. Później młodzi strażacy przechodzili przez tunel oraz pod i nad płotkiem i po równoważni. Następnie trzeba było przenieść trzy gaśnice, a także wykonać rzuty 5 piłkami do kosza. Przy ostatnim stanowisku przed linią mety zawodnicy musieli połączyć węża W-52 z rozdzielaczem i prądownicą.
Okazało się, że najtrudniejszym zadaniem były rzuty piłkami do kosza. W poprzednich latach właśnie to zadanie również należało do najtrudniejszych.

Organizatorzy zawodów w gminie Nowy Wiśnicz zdecydowali, że drugą konkurencją będzie turniej piłkarski.

Zarówno w biegu przez tor z przeszkodami, jak i w turnieju piłkarskim startowały drużyny dziewcząt i chłopców. Zacięta rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze. Zawodników dopingowali strażacy ze wszystkich gmin.

Gospodarze zawodów - władze gminy Nowy Wiśnicz i dyrektor szkoły - nadali turniejowi uroczystą oprawę. Ufundowali także nagrody dla zwycięzców i zapewnili uczestnikom całodzienne wyżywienie.

 

WYNIKI TURNIEJU


dziewczęta
chłopcy
Piłka Nożna
miejsce
miejsce
1 Sobolów 1 Drwinia
2 Trzciana 2 Łąkta Górna
3 Drwinia 3 Tarnawa
Tor Przeszkód
1 Trzciana 1 Łąkta Górna
2 Sobolów 2 Siedlec
3 Wiśnicz Mały 3 Trzciana

 

www.krakowskagazetainternetowa.eu

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry